Opony terenowe/4x4


Możliwość montażu

Partnerski warsztat montażowy Zatroszczymy się również o dogodny montaż opon, gwarantując Państwu najlepszą jakość usługi, w bardzo korzystnej cenie.

Wszystko zawarte jest w cenie

Ceny podane w ofercie zawierają podatek VAT oraz  koszt zapakowania i transportu na terenie Polski.

Komentarze klientów

123felgi.pl
Ocena 4.70/5 - 10 Opinia klienta
więcej

Solidny i  budzący zaufanie serwis:

  • Zamówienia on-line 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu
  • Dostawa w ciągu 4-7 dni roboczych
  • Rozległa sieć serwisów partnerskich
  • Wybór spośród 3 opcji płatnościOpony do aut z napędem na cztery koła

Opony 4x4 to wyspecjalizowana kategoria opon przeznaczonych dla aut z mocnym silnikiem, napędem na cztery koła. Są one montowane w samochodach terenowych, SUVach i półterenowych, wszędzie tam, gdzie oczekuje się, że wymagana jest szczególna wytrzymałość do jazdy w trudnym terenie i duży nacisk na osie.

Znakomite opony 4x4 dla kierowców terenówek

Opony te muszą być również szczególnie odporne na uderzenia i przecięcia, ponieważ auta 4x4 często wykorzystuje się do jazdy off-road, czyli poza szosą. Leśne i górskie ścieżki, piach oraz łąki nie są przeszkodą dla dobrych opon 4x4, które pozwalają efektywnie prowadzić auto po drogach nieutwardzanych. Mieszanka gumowa z której wykonuje się te opony jest wzmocniona o dodatkową warstwę, zabezpieczającą przed przebiciem oraz uszkodzeniami bieżnika. Bieżnik w tej kategorii posiada głębokie nacięcia, umożliwiające łatwiejsze odprowadzanie błota i piachu spod koła, zapobiegając zakopaniu się auta wyjeżdżającego poza drogę asfaltową. Ten sam bieżnik zapewnia również ochronę przed aquaplanowaniem, umożliwiając jazdę po kałużach i po terenie podmokłym. Opony terenowe mają również wyższe współczynniki nośności, pozwalające utrzymać na nich na ogół ciężkie i duże auto terenowe i bezpiecznie jechać w każdych warunkach. Ogólną wytrzymałość uzyskuje się poprzez dodatkowe wzmocnienia karkasu oraz silniejsze oploty, wzmacniając odporność ścianek bocznych opony.

Ale jazda off-road to nie wszystko. Opony te spełniają również normy dotyczące jazdy po drogach bitumicznych i można na nich osiągać dużą prędkość, także na dobrych autostradach. Projektuje się je z wysokim indeksem prędkości, tak aby mocne auto z napędem na cztery koła mogło rozpędzać się do wysokich prędkości maksymalnych. Jazda na dobrych oponach tej klasy jest równie komfortowa na drogach szybkiego ruchu, jak i poza utwardzonymi drogami.

Kup opony do samochodów terenowych i SUV z bezpłatną dostawą

Wyposaż swoje auto terenowe w znakomite opony ze sklepu internetowego 123felgi.pl. Przekonaj się, że jazda poza trasą może być komfortowa i bezpieczna i kup teraz dobre opony 4x4 z darmową wysyłką na terenie Polski.