Opony bieżnikowane


Możliwość montażu

Partnerski warsztat montażowy Zatroszczymy się również o dogodny montaż opon, gwarantując Państwu najlepszą jakość usługi, w bardzo korzystnej cenie.

Wszystko zawarte jest w cenie

Ceny podane w ofercie zawierają podatek VAT oraz  koszt zapakowania i transportu na terenie Polski.

Komentarze klientów

123felgi.pl
Ocena 4.70/5 - 10 Opinia klienta
więcej

Kupuj on-line bez ryzyka:

  • Dajemy 2 lata gwarancji na nasze produkty
  • Masz możliwość zwrotu towaru w ciągu 30 dni
  • Przyjazne formy płatności
  • Bezpieczne składanie zamówienia – szyfrowanie SSLOpony bieżnikowane dla ekonomicznej eksploatacji auta

Opony bieżnikowane to ciekawa alternatywa dla nowych i często drogich opon, jakie kupujemy przed nowym sezonem. Bieżnikowanie polega na odzyskaniu właściwości starej opony poprzez ponowne nałożenie warstwy gumowej, z której formowany jest nowy bieżnik. Istnieje wiele firm, zajmujących się profesjonalnym bieżnikowaniem, dlatego dobre opony tego typu są tańsze, a jednocześnie mogą zachowywać wszystkie właściwości produktu fabrycznego. Przyjmuje się, że w Polsce nawet jedna piąta opon do aut ciężarowych poddana jest temu zabiegowi, a więc bardzo dużo. Zobacz nasze propozycje opon bieżnikowanych i kup je z bezpłatną dostawą.

Proces bieżnikowania i jego zalety

Opony bieżnikowane powstają w procesie technologicznym nakładania warstwy bieżnika na istniejący szkielet, czyli karkas regenerowanej opony. Następnie poddawany jest on działaniu wysokiej temperatury i ciśnienia, co powoduje zestalenia gumy z karkasem. Warunkiem prawidłowego procesu jest oczywiście dobór nowego bieżnika zgodnego z istniejącą konstrukcją. Gotowa zregenerowana opona jest znacznie tańsza od nowej, a może nawet zostać ulepszona. Często opony takie posiadają bieżnik głębszy niż fabryczny, co pozwala na lepsze trzymanie się drogi i większą odporność na akwaplanowanie, a więc bezpieczniejszą jazdę w deszczu, śniegu i na śliskim błocie pośniegowym. Dotyczy to szczególnie samochodów ciężarowych, w przypadku których zwraca się uwagę na sterowność i drogę hamowania w trudnych warunkach atmosferycznych. Przyjmuje się, że opony można bieżnikować do trzech razy i ze względu na zużycie materiału, głównie korpusu należy je po tym czasie utylizować. Co ciekawe, bieżnikowanie uważa się za proces przyjazny środowisku, ponieważ nie trzeba w nim wytwarzać nowej opony, co doceniają kierowcy dbający o ekologię.

Takie opony mają oczywiście także swoje wady, które należy rozważyć decydując się na zakup nowego kompletu. Metalowy szkielet może być przeciążony dłuższą jazdą i odkształcony, co zmienia właściwości jezdne. Może to wpływać na zwiększoną emisję hałasu albo zwiększać podatność na późniejsze uszkodzenia. Nie wymaga się od nich także posiadania etykiet UE, ale można na nich jeździć legalnie na drogach Unii Europejskiej. Dobrze przeprowadzony proces regeneracji nie powinien jednak znacząco wpływać na pogorszenie właściwości jezdnych.

Teraz wysyłka gratis i 30-dniowy termin zwrotu

Wybierz opony bieżnikowane, jeśli chcesz oszczędzić nieco na eksploatacji samochodu. Bieżnikowanie wykonują zarówno mniejsi producenci, jak i liderzy w branży opon, a w naszym sklepie posiadamy szeroką gamę produktów z tej kategorii. Oferujemy bezpłatną dostawę do każdego zamówienia, a dodatkowo możesz także umówić się na wymianę w jednym z polecanych przez nas warsztatów samochodowych. Dysponujemy zarówno oponami letnimi jak i zimowymi w wielu dostępnych rozmiarach, dlatego znajdziesz odpowiedni model dla auta osobowego, sportowego czy dostawczego.